sample

DZIEŃ MĘŻCZYZN w Tele5.

10 marca Tele5 świętować będzie na swojej antenie Dzień Mężczyzn. Z tej okazji stacja przygotowała specjalny program oraz liczne atrakcje dla widzów.

Sobotnią zapowiedź oraz niedzielne wydanie programu „Dzień Mężczyzn w Tele5" o godzinie 19:50 poprowadzi Monika Pachnik. W programie pojawi się sonda uliczna, z której dowiemy się, jak to święto obchodzą Polacy. Goście programu, znani i lubiani mężczyźni, opowiedzą jak chcieliby spędzić ten dzień i jaki prezent sprawiłby im największą radość. Z programu dowiedzieć się będzie się można, co facetów kręci i bawi najbardziej, co oznacza „bycie współczesnym mężczyzną". Zaprezentowane zostaną śmieszne gadżety oraz miejsca, które mężczyźni odwiedzają najchętniej. Pokażemy jak wygląda codzienny trening zawodników przed zbliżającą się 22 Galą KSW. Gościem specjalnym będzie Paweł Nastula.


Od 3 marca widzowie będą mieli możliwość przesyłania życzeń, które zostaną wyemitowane w ten dzień na antenie Tele5. Najciekawsze z nich otrzymają nagrody specjalne.


więcejzwiń
sample

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją - 23.02.2013

23 lutego 2013 roku w Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją Fundacja ITAKA przygotowała kolejną odsłonę tegorocznej antydepresyjnej kampanii „Mężczyźni też płaczą". Stacja Tele5 wspiera kampanię poprzez emisję spotów.

W tym roku kampania skierowana jest do mężczyzn. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem depresji jako choroby, która może dotknąć każdego, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania, wykonywany zawód czy status społeczny. Depresji można i trzeba zapobiegać, a w przypadku choroby trzeba ją leczyć. „W naszym społeczeństwie depresja męska jest tabu. Stereotypy męskości zbierają swoje żniwo: mężczyzna nie może być słaby, bo musi być twardy i macho. Nie może być zbyt wrażliwy, bo musi zagryźć zęby i sprawiać wrażenie, jakby cierpienie go nie dotykało. Nie może się załamać, bo co powiedzą w pracy koledzy i rodzina w domu. Poza tym powinien być przedsiębiorczy, utrzymać rodzinę, dobrze zarabiać, musi być zdobywcą, wojownikiem itp. Wszystko to są stereotypy i życzeniowe postrzeganie mężczyzny, pewien „ideał" ...no i oczywiście taki mężczyzna nie choruje na depresję." Mówi Iwona Wasil Dyrektor Projektów Profilaktycznych Fundacji ITAKA.

więcejzwiń
sample

Tele5 i Polonia1 wspiera kampanię „Nie ma dzieci – są ludzie”

Kampania społeczna „Nie ma dzieci - są ludzie", miała na celu uświadomienie dorosłym, że "dzieci to też ludzie" i posiadają niezbywalne prawo do szacunku i godnego traktowania. Inicjatorem kampanii jest Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.

Kampania „Nie ma dzieci, są ludzie", jest podsumowaniem wszystkich działań zorganizowanych w Roku Janusza Korczaka. Na kanale Tele5 i Polonia1 od listopada do końca 2012 roku wyemitowane zostały spoty promujące akcję.

Rok 2012 z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka, został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Janusza Korczaka. Całość przewidziana została jako wielki program edukacyjny skierowany do dorosłych jak i dzieci. W ramach obchodów zarówno w całej Polsce jak i zagranicą organizowane są przeróżne wydarzenia inspirowane działalnością tego wybitnego lekarza, pisarza i pedagoga na rzecz podmiotowości dziecka i jego praw.

więcejzwiń
sample

Kampania „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz” na antenie Tele5 i Polonii 1

26 listopada 2012 roku wystartowała kampania społeczna „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz". Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na ryzyka związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych krótkoterminowych pożyczek, tzw. „chwilówek", oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa. Telewizja Tele5 i Polonia1 wsparła kampanię poprzez emisję jej spotów.

Akcja społeczna jest współorganizowana przez siedem instytucji publicznych: Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Komisję Nadzoru Finansowego, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości, Narodowy Bank Polski, Policję oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wszyscy obywatele powinni zdawać sobie sprawę z zagrożeń płynących z niefrasobliwego zawierania umów pożyczkowych i mieć wiedzę umożliwiającą dokonanie rzetelnej oceny takich ofert. Zbliżający się okres przedświąteczny to czas szczególnie agresywnej kampanii reklamowej zachęcającej do korzystania z szybkich pożyczek (na dowód, bez zabezpieczeń). Klienci firm oferujących tego typu usługi finansowe są często nieświadomi, że rzeczywiste roczne oprocentowanie „łatwych pieniędzy" może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy procent. Potencjalni pożyczkobiorcy ulegają pokusie zdobycia „szybkiej gotówki" nie zdając sobie sprawy z konsekwencji wynikających z podpisania pozornie prostej umowy pożyczkowej, co w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do utraty dorobku życia.

więcejzwiń
sample

Water Planet nominowany do nagrody Tytanowego Oka

Kanał Water Planet został nominowany w VII edycji Festiwalu Kanałów Tematycznych o nagrodę Tytanowego Oka, organizowanego przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej.

więcejzwiń