Kontakt Biuro prasowe

zwiń

Water Planet oraz Novela TV na platformie Cyfrowego Polsatu

Od 31 marca br.  Nasze kanały Water Planet oraz Novela TV  są dostępne na platformie Cyfrowego Polsatu  w jednym z najpopularniejszych pakietów – Familijnym Max HD.

Kanał Water Planet dostępny na 198. a kanał Novela TV na 194. pozycji na liście kanałów Cyfrowego Polsatu.

więcejzwiń

Tele5 patronem medialnym VIII edycji Warsaw International Media Summit

W dniach 18-19 listopada 2015 roku w Hotelu Westin w Warszawie odbędzie się kolejna edycja kongresu Warsaw International Media Summit. Wydarzenie skupia się wokół najnowszych strategii i trendów, które obowiązują na rynku telekomunikacyjnym i mediów. Organizatorem konferencji jest firma MM Conferences S.A.

Nad poziomem merytorycznym wydarzenia czuwa Rada Programowa, której przewodniczącym jest Przemysław Kurczewski, Prezes Zarządu EmiTel. Rada wyznacza tematy dyskusji podejmowanych podczas kongresu. Jej skład tworzą prezesi najważniejszych firm sektora telekomunikacyjnego i medialnego, a także kluczowi przedstawiciele administracji centralnej oraz instytucji związanych z branżą.

Kongres skierowany jest przede wszystkim do przedstawicieli kadry menedżerskiej, ściśle związanych ze zdobywaniem wiedzy w zakresie rozwoju rynku telekomunikacji w Polsce. Wybitne grono gości gwarantuje wysoki poziom merytoryczny konferencji, a podjęte debaty przynoszą realne rozwiązania gotowe do zastosowania w branży.

W panelach poruszane będą tematy takie, jak:

Jednolity Rynek cyfrowy – dla kogo jest szansą, dla kogo zagrożeniem
Super connected consumers konsumpcja mediów w erze cyfrowej

Rozwój rynku TV – dystrybucja treści
Wykorzystanie technologii w służbie mediów
Czy obowiązujące normy prawa są wystarczające by chronić prywatność klienta korzystającego z usług cyfrowych
Ochrona praw konsumenta na rynku telekomunikacyjnym

Wśród panelistów znajdą się osobistości świata telekomunikacji i mediów, które na co dzień zmagają się z wyzwaniami tej branży. Będą to m.in.: Magdalena Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Robert Bednarski, Country Director, Central Eastern Europe, Facebook, Jarosław Kuźniar, redaktor TVN, Adam Sawicki, Prezes Zarządu, T-mobile Polska, Simão Ferraz de Campos Neto, Doradca w ITU-T Study Group 16, Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU), Jan Dworak, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z fotorelacją z pierwszej edycji wydarzenia.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://telekomunikacjaimedia.pl/

więcejzwiń

Tele5 partnerem telewizyjnym Fundacji ITAKA

Każdego dnia ludzie mijają słupy oklejone zdjęciami z opisem osób zaginionych, często przechodząc obok nich obojętnie. Przyczyny zaginięć bywają różne, ale zawsze stanowią one tragedię dla rodziny, która nagle traci kontakt z bliską im osobą. Od 2010 roku liczba zaginięć wzrasta. Pięć lat temu na policję zgłoszono ponad 14 tys. takich przypadków, a już w roku 2014 było ich prawie 20 tys. Co gorsze około 7 tys. zgłoszeń dotyczy dzieci i młodzieży.
Fundacja Itaka od 16 lat zajmuje się odnajdywaniem zaginionych, udzielaniem wsparcia  ich rodzinom, oraz przeciwdziałaniu zaginięciom. Prowadzi internetową bazę danych osób zaginionych, całodobową linię wsparcia dla zaginionych i ich rodzin oraz „Telefon w Sprawie Zaginionego Dziecka”. Bez względu na rodzaj wsparcia i zakres działania pomoc ta zawsze udzielana jest bezpłatnie.

www.zaginieni.pl
więcejzwiń

Tele5 patronem medialnym imprezy MASTER TRUCK 2015

W tym roku już po raz 11-ty odbędzie się jedna z największych w tej części Europy impreza motoryzacyjna pod nazwą MASTER TRUCK. Zlot ok kilku lat organizowany jest na podopolskim lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi, gmina Komprachcice i jak zwykle będzie miał miejsce w trzeci, najbliższy imieninom patrona wszystkich kierowców św. Krzysztofa, tj. w dniach 17-19 lipca 2015.

Przez kolejne lata impreza wyewoluowała z niewielkiego „zlociku” tuningowanych ciężarówek do wielkiej imprezy, która gromadzi teraz już nie tylko piękne, ciekawe, nietypowe i wiekowe ciężarówki, ale można na niej spotkać równie interesujące samochody i motocykle. Całości towarzyszą wielkie targi, uczestnictwo w których wiele firm zarówno z branży jak i spoza niej, rezerwuje już na wiele dni przed imprezą, a gro z nich partneruje zlotowi niezmiennie od wielu lat. Bo Master Truck to święto transportu i jedyna okazja aby zaznaczyć wśród szerokiej publiczności, jak wielką wagę ta dziedzina posiada w naszym życiu.

Pomimo skromnych początków, już od pierwszej imprezy, w zlocie uczestniczyły najpiękniejsze ciężarówki przybyłe nań początkowo, oczywiście oprócz tych polskich, z Czech, Słowacji, Niemiec i Włoch, sukcesywnie w kolejnych latach witając sąsiadów z jeszcze odleglejszych zakątków Europy – takich jak daleka Norwegia, Szwecja czy Finlandia. A za sprawą kilku europejskich pasjonatów, na zlocie można z bliska podziwiać także ciężarowe zdobycze motoryzacji amerykańskiej w postaci wymuskanych Kenworthów, czy Peterbiltów.

Podobnie jak skala „mastertruckowej” europejskości, zmienia się, a właściwie zwyżkuje, poziom tuningu zastosowanego w uczestniczących w imprezie samochodach. Trudno w kilku słowach określić feerie stosowanych barw, technik i motywów. Dość powiedzieć, że nie są to rzeczy spotykane na co dzień, a możliwość zobaczenia ich w takiej ilości, w jednym miejscu daje tylko kilka imprez w Europie, więc tym bardziej rodzimy zlot cieszy się uznaniem i prestiżem zarówno wśród publiczności jak i uczestników. Zaś ci ostatni – zwłaszcza nasi krajowi przewoźnicy – z roku na rok – za co należy się im chwała – prezentują coraz wyższy poziom i klasę – dorównując, a niejednokrotnie przewyższając zagranicznych kolegów.

Tegoroczny Master Truck również zgromadzi najpiękniejsze pojazdy z całej Europy. Swoją obecność potwierdzili już właściciele najlepszych maszyn zdobywających laury gdzie tylko się pojawią. Pojawią się także całkowite premiery, to jest pojazdy, których prezentacje szykowane są właśnie na Master Trucku. Obok ciężarówek tuningowanych staną wymuskane oldtimery a także pojazdy specjalne – pomoce drogowe, straże pożarne, wspomniane już ciężarówki amerykańskie i ich młodsi zaoceaniczni bracia, trochę ciekawych samochodów osobowych oraz odwieczni towarzysze na transportowych szlakach, czyli kultowe motocykle. Strefa motoryzacyjna zostanie uzupełniona o bardzo rozbudowane targi nie tylko branżowe, na których oprócz działu automotive nie zabraknie towarów i usług dla przysłowiowego Kowalskiego a także wystawców z innych – pośrednio związanych z motoryzacją branż, takich jak choćby finanse, czy rolnictwo. Dobrze wiedząc, że nie samym podziwianiem człowiek żyje, organizatorzy przygotowali bogatą ofertę rozrywkową, w której będzie można zrelaksować się przy przysłowiowym steku z grilla i piwku, zabawić w wielkiej strefie rozrywki, wykazać się umiejętnościami precyzyjnego manewrowania pojazdami a także siłą i zręcznością w wielu konkursach sprawnościowych z nagrodami od sponsorów oraz posłuchać fajnej, rozrywkowej muzyki w wykonaniu gwiazd polskiej sceny country&rock.

Pozostaje tylko zarezerwować trzeci lipcowy weekend i już teraz poszukać noclegów w okolicach zlotu (czym bliżej imprezy, tym z zakwaterowaniem może być trudniej) lub rozważyć możliwość pozostania na noc na miejscowym polu namiotowym. Tutaj mała uwaga: w tym roku organizatorzy poszerzają teren pola namiotowego, które będzie teraz zlokalizowane w, oddalonej od sceny, spokojniejszej strefie lotniska, gdzie mieszkańcom pola zostaną zapewnione sanitariaty i dostęp do pryszniców.

Już wkrótce ukażą się dalsze szczegóły dotyczące atrakcji na Master Trucku oraz pojazdów i wystawców jacy będą w nim uczestniczyć, w związku z tym należy na bieżąco śledzić informacje w mediach oraz na internetowych stronach zlotu i jego profilu na Facebooku. Szczegółowe zapowiedzi będzie też nadawać telewizja Motowizja i Tele5 emitujące program „Na Osi”, którego redakcja jest organizatorem zlotu. Zapraszamy do czytania, śledzenia i oglądania oraz... do zobaczenia w lipcu!

więcejzwiń

Kanał Tele5 w ofercie IDMnet

17 grudnia br. IDMnet i spółka Mediasat, nadawca stacji Tele5, podpisały umowę na wyłączność w zakresie obsługi reklamowej.

Od stycznia 2014 roku IDMnet będzie odpowiadać za sprzedaż i planowanie czasu reklamowego kanału Tele5.


Od nowego roku w portfolio brokera telewizyjnego IDMnet znajdą się także stacje telewizyjne, należące do grupy medialnej ZPR - kanały muzyczne ESKA TV i Polo TV oraz kanał edukacyjno-poznawczy Fokus TV, który w kwietniu przyszłego roku rozpocznie nadawanie w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Spółka będzie także kontynuować swoją dotychczasową działalność internetową.

Pobierz materiały

więcejzwiń