Kontakt Biuro prasowe

zwiń

„TULIPAN” – historia polskiego Casanovy, w grudniu w Tele5.

Tulipan" to polski serial telewizyjny z roku 1987, przedstawiający perypetie uwodziciela-oszusta o przydomku Tulipan, który potrafił uwodzić kobiety jak mało kto. Serial luźno nawiązuje do prawdziwej historii Jerzego Kalibabki. W latach 80 serial wzbudził ogromne kontrowersje. Tele5 przypomni kilka zdobyczy oszusta Jurka ... premiera serialu 11 grudnia, emisja poniedziałek - czwartek o godzinie 20:00 oraz w soboty i niedziele o godzinie 17:35

 

Tulipan" to polski serial obyczajowy luźno oparty na prawdziwej historii Jerzego Kalibabki, słynnego na początku lat osiemdziesiątych XX wieku oszusta specjalizującego się w wyłudzaniu pieniędzy od zamożnych kobiet. Scenariusz serialu powstał na podstawie reportaży publikowanych w „Przeglądzie Tygodniowym" przez Leszka Konarskiego, który opisywał na łamach czasopisma historię tego znanego oszusta. W serialu występują tak znakomici aktorzy jak: Pola Raksa, Jan Monczka, Hanna Stankówna, Artur Barciś, Ewa Ziętek, Maria Pakulnis, Jerzy Kryszak.

Główny bohater serialu - Jurek - przystojny, młody rybak, pragnie lepszego życia. Ciężka praca za marne pieniądze nie satysfakcjonuje go. Gdy po raz pierwszy poznaje smak luksusu w czasie krótkiej przygody z zagranicznymi turystkami nad Bałtykiem, nie potrafi, a może po prostu nie chce, wrócić do zwykłego życia. Wyrusza w Polskę, szukając szansy na zarobienie szybkich i łatwych pieniędzy. Początkowo pomagają mu trzy prostytutki. To one nadają mu pseudonim Tulipan. Wkrótce niegdysiejszy rybak doszedł w nowym "fachu" do prawdziwego mistrzostwa.

Jednak świat przestępczości zorganizowanej rządzi się swoimi prawami i nie ma w nim miejsca dla ludzi takich jak Jurek. Tulipan rozpoczyna indywidualną „karierę". Wykorzystując swój urok osobisty i tupet łatwo zdobywa zaufanie bogatych kobiet, które rozkochuje w sobie, a następnie bez skrupułów okrada. Kolejne ofiary uwiedzione dzięki tym samym prostym sztuczkom znajduje bez trudu w każdym mieście, które odwiedza. Po pewnym czasie Tulipan zaczyna tęsknić za normalnym życiem u boku żony i dzieci. Uruchomiwszy machinę wielokrotnego oszustwa, nie potrafił się już z niej wyzwolić. Zgubiła go rutyna. Dopóki miał do czynienia tylko z kobietami - wygrywał. Gdy na jego drodze staje brat jednej z okradzionych dziewczyn, tanie chwyty nie wystarczają i oszust wpada w ręce wymiaru sprawiedliwości.


Emisja: od 11 grudnia, poniedziałek - czwartek o godzinie 20:00 oraz w soboty i niedziele o godzinie 17:35


Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=FxdmbO6tlqE

Pobierz materiały

więcejzwiń

Film dokumentalny na jubileusz 20-lecia telewizji Polonia1.


Od 7 marca 2013 roku stacja Polonia1 obchodzi dwadzieścia lat istnienia na polskim rynku telewizyjnym. Z tej okazji kanał przygotował nową ofertę programową, logo oraz oprawę graficzną. 26 października w ramach obchodów jubileuszu stacja wyemituje film dokumentalny: „Z ZIEMI WŁOSKIEJ DO POLSKI."

Dokument „Z ZIEMI WŁOSKIEJ DO POLSKI" opowie o początkach działalności telewizji Polonia1. Emisja programu na antenie Polonii 1 w sobotę 26 października o godzinie 19:00. Twórcą filmu jest Andrzej Tadeusz Kijowski.

Polonia1 ruszyła w marcu 1993 roku i jest obecnie najstarszą działającą nieprzerwanie polską stacją komercyjną. Wiele programów zaistniało na polskim rynku właśnie dzięki Polonii 1. Swoje kariery rozpoczynały tu także obecne gwiazdy telewizji. Wśród gości wspominających swoją współpracę ze stacją zobaczymy między innymi: Jacka Koskowskiego, Urszulę Rzepczak, Grzegorza Piekarskiego, Katarzynę Królak-Wyszyńską, Andrzeja Tadeusza Kijowskiego, Tomasza Michnowskiego, Jarosława Kreta, Grzegorza Kalinowskiego, Eryka Dankwę i Tomasza Wichnowskiego.

Zwiastun: http://www.dailymotion.com/video/x16bw6w_z-ziemi-wloskiej-do-polski-film-dokumentalny-na-jubileusz-20-lecia-telewizji-polonia1_shortfilms

 

Tysiąc bez mała pięknych dni - spędziłem w telewizji Polonia 1. Od tego czasu minęło już dwadzieścia lat. A ja wciąż nie zapomniałem ani jednej chwili tej niezwykłej przygody. Spisałem co się dało opowiedzieć w czterotomowym "Opisie Obyczajów w 15-leciu międzysojuszniczym 1989-2004", którego tom drugi "A Teraz Konkretnie" w całości poświęciłem dziejom stacji Polonia 1. Ale o telewizji nie sposób tylko mówić - to trzeba pokazać. Film dokumentalny o tamtych czasach od dawna był moim marzeniem. Zawsze miałem instynkt archiwisty i to się przydało. Okazało się, że nie ja jeden ocaliłem stare nagrania, przy pomocy, których zdołaliśmy odtworzyć ten niezwykły czas. Czas po którym pozostały zaskakujące dzisiaj aktualnością nagrania i w którym rodziły się talenty polityczne oraz dziennikarskie do dziś obecne w rządach i mediach. Sądzę, że oglądając ten film niejeden widz pomyśli, iż dwadzieścia lat to w gruncie rzeczy tylko jedna, krótka chwila." - mówi Andrzej Tadeusz Kijowski

Pobierz materiały

więcejzwiń

„Kreska nad O” – nowy program współtwórcy pyta.pl na antenie Tele5.

W sobotę 26 października br. o godzinie 10:10, telewizja Tele5 wyemituje pilotażowy odcinek satyrycznego programu „Kreska nad O". Prowadzącym i twórcą scenariusza programu jest Mikołaj „Jaok" Janusz, współtwórca portalu pyta.pl.

 

Kreska nad O" to program rozrywkowy tworzony z myślą o wielbicielach nieszablonowego, abstrakcyjnego humoru. Prowadzący z perspektywy wielkomiejskiego blokowiska komentują otaczającą ich rzeczywistość odnosząc się do trendów w kulturze masowej, polityce czy modzie. Rozmowa na osiedlowej ławeczce jest punktem wyjścia do skeczy, kaskaderskich eksperymentów czy sond ulicznych. Rzeczywistość miesza się tu z fikcją, autorzy nierzadko wchodzą w interakcje z napotkanymi na ulicy ludźmi, zadając im niekonwencjonalne pytania czy stawiając w nietypowych sytuacjach. Emisja premierowego odcinka programu 26 października (sobota) o godzinie 10:10, powtórka we wtorek 29 października o godzinie 23:55.

Prowadzącym i twórcą scenariusza „Kreski nad O" jest Mikołaj „Jaok" Janusz, reporter i performer, współtwórca portalu pyta.pl, kilku telewizyjnych programów rozrywkowych oraz audycji „pTOK" w radiu TOK FM. Program prowadzi on wspólnie z Grzegorzem Zacharjasiewiczem, współpracującym dotychczas z „GIT Produkcją", współtwórcą serialu „Kaliber 200 Volt". W programie pojawiają się również inne postacie, związane z pytą.pl czy „GIT Produkcją".


Zwiastun programu: http://www.youtube.com/watch?v=UhqlojUe9YY

 

Znamy się z ekipą Tele5 od czasu współpracy przy programie „Witam - pytam". W bieżącym roku stacja chciała odnowić współpracę w nowej formie, nie chciałem jednak robić po raz kolejny „grzecznego programu". Przy przygotowaniu „Kreski nad O" świetnie się bawiliśmy ... i myślę, że to czuć kiedy się nas ogląda." - mówi Mikołaj „Jaok" Janusz.

 

Szukaliśmy formuły, która pozwoliłaby nam zachować specyficzny humor znany z pyta.pl a jednocześnie nie ograniczać się tylko do tego co robiliśmy już wcześniej. Chciałem wykorzystać pewne pomysły, które uznawałem za warte realizacji a które nie mieściły się w dawnej konwencji. Założeniem było, żeby w programie oprócz akcji „z ulicy" znalazły się również skecze, czy nawet elementy kaskaderskie. Współpraca z Grzegorzem Zacharjasiewiczem (współprowadzącym „kreski"), który wcześniej odpowiedzialny był za lwią część produkcji serialu „Kaliber 200 Volt" otworzyła przed nami sporo nowych możliwości. Grzegorz jest niezwykle kreatywnym facetem, zarówno jeśli chodzi o przygotowanie planu, rekwizytów jak i niemądrych dowcipów. Mam wrażenie, że formuła, którą finalnie wypracowaliśmy jest świeża, oryginalna i pozwala znaleźć wspólny mianownik dla wszystkich zawartych w niej form naszej aktywności. Będzie miejsce zarówno na pastisz, reportaż, sabotaż i inne obcobrzmiące słowa." - dodaje Janusz.

Pobierz materiały

więcejzwiń

Kolejny kultowy, polski serial oraz premiery filmowe – październik w Tele5.

Od 8 października br. na antenie Tele5 zagości polski serial komediowy „Wojna domowa". Znany i lubiany serial w reżyserii Jerzego Gruzy, ze znakomitymi kreacjami aktorskimi Ireny Kwiatkowskiej, Kazimierza Rudzkiego - rodzice Pawła, oraz Aliny Janowskiej i Andrzeja Szczepkowskiego - opiekunowie Anulki, a także Jeremiego Stępowskiego, to propozycja kanału Tele5 na jesienne wieczory. Serial emitowany będzie od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:50 i 19:25. Głównym motywem serialu są relacje pomiędzy dorastającymi dziećmi i ich opiekunami. Dorośli borykają się z problemami związanymi z wychowaniem zbuntowanych nastolatków, młodzież nie może dogadać się ze starszym pokoleniem. A wszystko to w sytuacjach, jakie mogą się przytrafić każdego dnia - wizyta u fryzjera, szkolna wywiadówka, wizyta babci.

 

Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=O1DVoMXgNns

 

W październiku stacja kontynuować będzie także, od poniedziałku do czwartku, emisję serialu „JAG - Wojskowe Biuro Śledcze" sezon 6 (godzina 17:50), „Janosik" (godzina 20:00) i „COBRA - Oddział Specjalny" sezon 5 (godzina 21:00).
Weekendowe pasmo filmowe o godzinie 20:00 - „Hit na maksa" oraz piątkowe „Wieczór z gwiazdami" (godzina 20:00 i 22:00) to propozycja kanału dla miłośników kina z gwiazdorską obsadą. W wieczornym paśmie filmowym na antenie Tele5 pojawią się premierowe tytuły między innymi: „Ryzykowne związki", „Zabójcza obsesja", „Lunatyk", „Dom z kart", „Komik na sobotę". Stacja emitować będzie tytuły z gatunku: dramat, thriller, obyczajowy, komedia. Na ekranie pojawią się takie gwiazdy światowej sławy jak: Billy Crystal, Hilary Swank, Peter Gallagher.

W specjalnym paśmie filmowym „Strach się bać", w każdy piątek po północy stacja przygotowała dla fanów horrorów takie pozycje filmowe jak: „Rytuał", „Klub morderców", „Mroki dusz".
„Utrzymujemy kurs serialowo-filmowy i systematycznie poszerzamy naszą ofertę w tym zakresie, zarówno jeśli chodzi o ilość nowych tytułów jak i różnorodność gatunkową." - mówi Jarosław Burdek, Dyrektor ds. Programowych, Zakupu Licencji i Marketingu Tele5.

 

Promocję październikowej oferty programowej Tele5 wspierać będzie kampania realizowana na łamach prasy: Wprost, Tele Magazyn, Świat na dłoni, Sekrety Nauki, Focus Śledczy, Przegląd, Nowa Fantastyka oraz na portalu Wirtualna Polska i telemagazyn.pl

 

Autopromocji jesiennej oferty programowej kanału towarzyszy hasło: „Tele5 - Moc rozrywki".

Pobierz materiały

więcejzwiń

Nowości serialowe i filmowe – „mocna” jesień w Tele5.

Niemiecki serial kryminalny „COBRA - Odział Specjalny", sensacyjny serial „JAG - Wojskowe Biuro Śledcze", kultowe, polskie seriale „Wiedźmin" i „Janosik" oraz nowości filmowe to propozycja telewizji Tele5 na jesień 2013.

 

Jesienna ramówka kanału Tele5 ruszy 16 września br. Od poniedziałku do czwartku stacja emitować będzie cztery premierowe seriale. O godzinie 17:50 na antenie zagości, od sezonu 5 serial sensacyjny „JAG - Wojskowe Biuro Śledcze". JAG to specjalna jednostka w ramach amerykańskich struktur wojskowych, która zajmuje się obsługą prawną armii. Oficerowie pracujący w Biurze Śledczym w swojej pracy zajmują się przestępstwami typowymi dla wojska. Głównymi bohaterami serialu są komandor Harmon Rabb (David James Elliott) major, podpułkownik Sarah MacKenzie (Catherine Bell) a także ich szef admirał A.J Chegwiden (John M. Jackson). Pracownicy JAG w życiu prywatnym są przyjaciółmi, lecz na sali sądowej często występują przeciwko sobie.

 

W jesiennej ofercie kanału Tele5 pojawi się także o godzinie 21:00, niemiecki serial kryminalny „COBRA - ODDZIAŁ SPECJALNY" - sezon 4. Efektowne pościgi, popisy kaskaderskie, efekty specjalne i duża dawka humoru sprawiają, że serial cieszy się niesłabnącą popularnością. Serial zrealizowany jest bez limitu prędkości. Brawurowe pościgi na autostradach to codzienna praca zmotoryzowanej pary niemieckich policjantów (Semir Gerkhan i Tom Kranich). Ich praca polega na ściganiu złodziei samochodów, handlarzy narkotyków, przemytników broni, zabójców oraz piratów drogowych.

Nowością stacji we wrześniu będzie także, oparty na bestsellerowej sadze Andrzeja Sapkowskiego, serial fantasy „Wiedźmin" (emisja o godzinie 18:50) oraz jeden z najlepszych polskich seriali lat siedemdziesiątych serial „Janosik" (emisja o godzinie 20:00).

Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=kUEPiMlWn1g

 

Weekendowe pasmo filmowe o godzinie 20:00 - „Hit na maksa" oraz piątkowe „Wieczór z gwiazdami" (godzina 20:00 i 22:00) to propozycja kanału dla miłośników kina z gwiazdorską obsadą. W wieczornym paśmie filmowym na antenie Tele5 pojawią się premierowe tytuły między innymi: „Nie wkładaj palca między drzwi" Woody Allena, „Człowiek bez twarzy", „Zielony smok", „Moja kochana zabójczyni", „Amos i Andrew", „Prywatne piekło", „Sztorm". Stacja emitować będzie tytuły z gatunku: dramat, thriller, obyczajowy, komedia. Na ekranie pojawią się takie gwiazdy światowej sławy jak: Nicolas Cage, Samuel L. Jackson, Mel Gibson, Patrick Swayze, Nick Nolte, Jeff Bridges.

Oferta filmowa uzupełniona zostanie także o specjalne pasmo filmowe „Strach się bać". W każdy piątek po północy stacja przygotowała dla fanów horrorów takie pozycje filmowe jak: „Krwawe anioły", „Krąg ciemności".

 

To pierwszy etap wdrażania naszej nowej strategii programowej i zarazem pierwsza odsłona odświeżania biblioteki programowej Tele5, która docelowo będzie zawierać wyłącznie hitowe i markowe tytuły serialowe oraz filmowe. W najbliższych miesiącach zamierzamy dynamicznie rozwijać współpracę z największymi dystrybutorami tego typu produkcji, od TVP po światowe koncerny medialne." - mówi Jarosław Burdek, Dyrektor ds. Programowych, Zakupu Licencji i Marketingu Tele5.

 

Promocję jesiennej oferty programowej Tele5 wspierać będzie kampania realizowana w Radiu Zet Gold, na portalu Wirtualna Polska, Interia.pl, telemagazyn.pl, na łamach prasy: Tele Magazyn, Sekrety Nauki, Focus Śledczy, Przegląd, Nowa Fantastyka.

 

Autopromocji jesiennej oferty programowej kanału towarzyszyć będzie hasło: „Tele5 - Moc rozrywki".

Pobierz materiały

więcejzwiń