Kontakt Biuro prasowe

zwiń

Polskie, kultowe seriale w jesiennej ramówce Tele5.

Od 16 września br. na antenie Tele5 zagoszczą, znane i lubiane polskie seriale. Od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:50 stacja emitować będzie serial fantasy „Wiedźmin", a o godzinie 20:00 serial „Janosik".

Zainteresowanie widzów polskimi serialami jest niezmiennie olbrzymie, dlatego jednym z elementów jesiennej ofensywy programowej Tele5 będzie obranie zdecydowanie bardziej lokalnego kursu - na początek sezonu to właśnie „Janosik" i „Wiedźmin" będą naszymi głównymi pozycjami w porze największej oglądalności. Nabyliśmy od TVP także prawa do „Wojny domowej" i „Tulipana", które wkrótce również zagoszczą na naszej antenie. Liczymy bardzo na pozytywną decyzję KRRiTV w kwestii przyznania nam koncesji na nadawanie na multipleksie nowego kanału Kino 5, bo wtedy zamierzamy także sami inwestować w tego typu rodzime produkcje."- mówi Jarosław Burdek, Dyrektor ds. Programowych, Zakupu Licencji i Marketingu Tele5.

 

Serial „Wiedźmin" oparty jest na bestsellerowej sadze Andrzeja Sapkowskiego opisującej losy Geralta z Rivii. Tytułowy bohater serialu nie jest zwykłym wojownikiem, to typ outsidera pełnego uczuć i sprzeczności, dzięki czemu jego postać jest wielowymiarowa i fascynująca. Wraz z wiernym przyjacielem bardem Jaskrem i ukochaną czarodziejką Yennefer wprowadza widza w fantastyczny świat przygody.
Scenariusz serialu powstał na podstawie dwóch najwcześniejszych tomów opowiadań Andrzeja Sapkowskiego: "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia". W serialu występują znakomici polscy aktorzy, między innymi: Michał Żebrowski, Grażyna Wolszczak, Zbigniew Zamachowski, Anna Dymna.

 

Janosik" to jeden z najlepszych seriali polskich lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku, opowiada historię zbójnika i jego bandy luźno opartej na faktach historycznych, legendach i baśniach oraz motywach zaczerpniętych z epopei tatrzańskiej "Legenda Tatr" Kazimierza Przerwy-Tetmajera". Akcja serialu toczy się na początku dziewiętnastego wieku, a tytułowy bohater to nie tylko zwykły zbójnik, który „zabierał bogatym, a dawał biednym" lecz również obrońca chłopów i polskości. Sukces serial zawdzięcza licznym wątkom komediowym, dynamicznym scenom walk i pojedynków, oraz znakomitym, wyrazistym kreacjom aktorskim Marka Perepeczki, Ewy Lemańskiej, Bogusza Bilewskiego, Witolda Pyrkosza, Mariana Kociniaka, i wielu innych znakomitych aktorów.

 

Oferta dostępna także na Tele5 HD.

Pobierz materiały

więcejzwiń

Magdalena Błaszczyk Dyrektorem ds. Operacyjnych w Polcast Television

Magdalena Błaszczyk objęła nowo utworzone stanowisko Dyrektora ds. Operacyjnych w spółce Polcast Television. Odpowiadać będzie za nadzór nad bieżącym funkcjonowaniem oraz wdrażanie nowych rozwiązań dla działów operacyjnych Spółki: programowego, kreatywnego, produkcji telewizyjnej oraz działu badań i analiz. Do jej zadań należeć będzie tworzenie i realizacja strategii programowych dla kanałów Spółki - Tele5, Polonia1, Water Planet, Novela tv. Odpowiadać będzie również za wszystkie działania związane z kreacją i rozwojem produktów TV, w tym także nowych kanałów.

 

„Wierzę, że moje doświadczenie zawodowe pozwoli na wzmocnienie oferty, a co za tym idzie zwiększenie konkurencyjności kanałów Spółki na polskim rynku telewizyjnym. Na tę chwilę nie chcę zdradzać szczegółów dotyczących strategii programowej." - mówi Magdalena Błaszczyk.

 

Błaszczyk posiada 15-letnie doświadczenie w branży telewizyjnej. Wcześniej związana była z TV Puls, gdzie pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora Programowego. Była odpowiedzialna za opracowanie i wdrożenie nowego profilu stacji, przygotowywanie ramówek, zakupy programowe, nadzór nad sekcją badań i analiz.
W przeszłości pracowała w Grupie TVN gdzie zdobywała doświadczenie w tworzeniu strategii programowych oraz uczestniczyła w powstawaniu nowych projektów telewizyjnych takich jak TVN Turbo, TVN Style.

Pobierz materiały

więcejzwiń

Tele5 z nowymi pasmami filmowymi i serialowymi.

Od czerwca telewizja Tele5 wprowadzi do swojej oferty programowej specjalne pasma filmowe i serialowe. Jest to zapowiedź nowej, wakacyjnej ramówki kanału. Do obecnego, piątkowego pasma filmowego „Hit na bis" i „Wieczór z gwiazdami" dołączą o godzinie 20:00 trzy nowe: w poniedziałek "Niesamowite historie", we wtorek "Hit na maksa" i w środę "Filmowe sensacje".
W czwartkowe, letnie wieczory Tele5 zaproponuje widzom nowy cykl „Podglądanie na ekranie" z filmami dokumentalnymi zrealizowanymi w najmodniejszej i najpopularniejszej ostatnio we wszystkich europejskich telewizjach formule reality oraz doskonały serial „Miasto ludzi", także w nowym i bardzo emocjonującym paśmie „Świat bez cenzury".
Letnią weekendową nowością stacji będzie niedzielne pasmo "Family TV" z serialami, filmami fabularnymi i popularnonaukowymi dla całej rodziny.

„Nowe pasma to uzupełnienie naszej, doskonale przyjętej przez widzów, filmowej oferty w prime time oraz piątkowego pasma "Wieczór z gwiazdami". Ale to nie wszystkie nowości, nad którymi pracujemy - w weekendy chcemy wykorzystać szansę, jaka pojawia się na zagospodarowanie porannego pasma w sytuacji, kiedy duże stacje telewizyjne rezygnują na czas wakacji z magazynów śniadaniowych. Pracujemy nad nowatorską wersją porannego show i myślę, że już pod koniec lipca pozytywnie zaskoczymy naszych widzów. Chcemy zawalczyć o wakacyjnego widza, który potem zostanie z nami na kolejne, chłodniejsze sezony." - dodaje Jarosław Burdek, Dyrektor ds. Programowych, Zakupu Licencji i Marketingu Tele5.

ZWIASTUN: http://www.youtube.com/watch?v=mEcB8mv1jZw

Pobierz materiały

więcejzwiń

Novela tv w sieci Multimedia Polska.

Od 1 kwietnia kanał Novela tv został włączony do oferty operatora telewizji kablowej Multimedia Polska S.A. który, pod względem liczby abonentów zajmuje drugie miejsce w Polsce. Novela tv zastąpi nadawany do tej pory kanał Zone Romantica.

 

„Cieszymy się, że Multimedia Polska obdarzyły nas zaufaniem i jako pierwszy duży operator kablowy w Polsce wprowadziły Novelę tv - jeden z dwóch płatnych kanałów jaki mamy w swojej ofercie. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę w zakresie dystrybucji naszych kanałów ze względu na ich unikalną na polskim rynku formułę." - mówi Arkadiusz Taciak, Dyrektor ds. Dystrybucji w Polcast Television.

 

„Z naszych wewnętrznych badań wynika niezmiennie, że abonenci lubią telenowele, więc zadbaliśmy o to, by w naszej ofercie programowej nie zabrakło tego typu seriali. I kolejna dobra wiadomość - ustaliliśmy z dystrybutorem, że niektóre z nich będą emitowane od pierwszego odcinka tak, aby widzowie mogli zapoznać się z bohaterami oraz wciągnąć się w ich historie." - mówi Edyta Bukowska, Dyrektor Departamentu Progammingu Multimedia Polska.

Pobierz materiały

więcejzwiń

Arkadiusz Taciak Dyrektorem ds. Dystrybucji w Polcast Television.

Arkadiusz Taciak rozpoczął współpracę z Polcast Television, gdzie objął stanowisko Dyrektora ds. Dystrybucji. Odpowiadać będzie za rozwój dystrybucji kanałów telewizyjnych Spółki - Water Planet, Novela tv, Tele5, Polonia1 oraz utrzymywanie współpracy z operatorami platform satelitarnych i operatorami telekomunikacyjnymi. Do jego zadań należeć będzie także przygotowywanie i wdrażanie planów marketingu B2B skierowanych do rynku dystrybucyjnego.

Taciak posiada ponad kilkunastoletnie doświadczenie w branży mediów. Wcześniej pracował jako Channel Manager w NBCU Global Networks Poland, gdzie poza kierowaniem polskiego biura zajmował się dystrybucją kanałów: SCI FI, Universal Channel, Hallmark Channel, Movies 24 i KidsCo. W przeszłości pracował jako Distribution Manager w MTV Networks Polska, gdzie odpowiadał za dystrybucję kanałów: MTV Polska, Vh1 Polska, MTV2, MTV Base, MTV Hits, Comedy Central, Nickelodeon, MTV HD. Związany był też, ze spółkami Wizja TV, gdzie pełnił funkcję Cable Sales Managera oraz MultiChoice Polska pierwszą satelitarną platformą tv.

Pobierz materiały

więcejzwiń