Kontakt Biuro prasowe

zwiń

Jubileusz 20-lecia telewizji Polonia1.

7 marca 2013 roku stacja Polonia1 obchodzić będzie dwadzieścia lat istnienia na polskim rynku telewizyjnym. Z tej okazji kanał przygotował nową ofertę programową, logo oraz oprawę graficzną. Stacja przejdzie też na nowy format nadawania.

 

Polonia1 ruszyła w marcu 1993 roku i jest obecnie najstarszą działającą nieprzerwanie polską stacją komercyjną. Wiele programów zaistniało na polskim rynku właśnie dzięki Polonii 1, wśród nich między innymi.: "MacGyver" i "Remington Steel". Polonia1 jako pierwsza emitowała zawody Formuły 1 oraz pierwsze od czasów "Isaury" telenowele. Wiele z nich - takie jak "Maria" czy "Manuela"- odniosło w Polsce ogromny sukces. Polonia1 była też pierwszą polską telewizją, która wyemitowała cieszące się ogromną popularnością japońskie kreskówki dla dzieci typu "anime".

Dziś Polonia1 posiada ugruntowaną pozycję na polskim rynku telewizyjnym i plasuje się w czołówce najbardziej rozpoznawalnych marek medialnych. Nowa jubileuszowa oferta programowa kanału Polonia1 to znane i kultowe filmy z równie znanymi i lubianymi aktorami. Od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:00 powstaną specjalne pasma filmowe: „Poniedziałek w dobrym humorze", „Złote lata kina", „W filmie jak w życiu", „Kino Kobra", z takimi gatunkami filmowymi jak: komedia, kryminał, sensacja, dramat.
Na specjalne życzenie widzów, od 7 marca stacja przypomni kultową argentyńską telenowelę „Celeste" (poniedziałek-piątek, godzina 17:00) oraz w nowym cyklu „Telenowela na weekend" wyemituje premierową „Królowę Południa" (od 8 marca, emisja w piątki o godzinie 20:00 i 20:55 i w soboty i niedziele o godzinie 17:00).
Od 9 marca na antenie zagości nowy, interaktywny program muzyczny „Muzyczne życzenia" (emisja soboty i niedziele o godzinie 14:00). Stacja pracuje też nad filmem dokumentalnym ilustrującym historię Polonii 1.
„Stawiamy na nową jakość oferty programowej opartej na klasycznym guście naszych widzów. Mieszanka evergreenów i współczesnych markowych produkcji telewizyjnych to kluczowy wyróżnik Polonii 1" - mówi Jarosław Burdek, Dyrektor ds. Programowych, Zakupu Licencji i Marketingu Polonii 1.

Stacja otrzyma nową oprawę graficzną. „Głównym motywem oprawy jest nasza jedynka. Tym razem zbudowaliśmy ją ze złotej materii, która w związku z naszym jubileuszem ma symboliczne znaczenie. Chcemy, aby wypełnione kolorem niebieskim i złotym animacje tworzyły lekki i magiczny klimat, a pozytywne dźwięki wypełniły autopromocyjne przestrzenie" - mówi Iza Poniatowska, Manager ds. Oprawy, Autopromocji i Postprodukcji Polonii 1.

Polonia1 przejdzie również na nowy format nadawania 16/9.

Uruchomiona zostanie także nowa strona internetowa www.polonia1.tv, która odzwierciedlać będzie antenową wizualizację stacji.

Kanał Polonia1 dostępny jest w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych oraz w sieciach IPTV. Sygnał stacji można także odbierać bezpłatnie za pośrednictwem dowolnego cyfrowego odbiornika satelitarnego.

Pobierz materiały

więcejzwiń

Tele5 i Polonia1 z nowym dyrektorem programowym.

Jarosław Burdek został nowym Dyrektorem ds. Programowych, Zakupu Licencji i Marketingu kanału Tele5 i Polonia1 w spółce Polcast Television. Do jego zadań należeć będzie tworzenie i nadzór nad realizacją strategii programowych obu kanałów. Odpowiadać będzie także za współtworzenie oraz nadzór merytoryczny i artystyczny nad nowymi projektami audycji telewizyjnych, w tym produkcji własnych.

„Propozycję współpracy przyjąłem jako wyzwanie. Widzom Tele5 i Polonii 1 obiecuję systematyczny wzrost atrakcyjności oferty programowej. Nastawiam się też na twardą walkę o wzrost pozycji rynkowej obu stacji." - mówi Jarosław Burdek.

Burdek posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży mediów i show-biznesu. Przez ostatnie trzy lata pracował w 4fun Media, nadawcy stacji 4fun.tv, rebel:tv i TV.Disco. Do końca czerwca 2012 roku był tam dyrektorem programowym i muzycznym.
W przeszłości pracował m.in. w Telewizji Polskiej, gdzie był wicedyrektorem TVP2 ds. audycji rozrywkowych i widowisk artystycznych, a także w tym samym czasie Dyrektorem Generalnym Sopot Hit Festival. Związany był też, od momentu uruchomienia, z MTV Networks Polska (obecnie Viacom International Media Networks) oraz Atomic TV jako dyrektor programowy, a także z Grupą Radiową Agory jako dyrektor kreatywny. Posiada doświadczenie jako prezenter radiowy, reżyser programów telewizyjnych i menedżer artystów.

Pobierz materiały

więcejzwiń

Serial „Z Archiwum X” i premierowe filmy – luty w Tele5.

W lutym telewizja Tele5 przygotowała niespodziankę dla wszystkich fanów gatunku science fiction - serial „Z Archiwum X". Będzie on emitowany od sezonu 6 (premiera 4 lutego) do 9, od poniedziałku do piątku o godzinie 20:00. Nie zabraknie także premier filmowych w gwiazdorskiej obsadzie, wśród nich komedia muzyczna „Producenci" oraz dramat „Bliżej".

Amerykański serial telewizyjny „Z Archiwum X" to klasyka gatunku science fiction, łączący w sobie wiele gatunków: sensację, thriller, horror, fantastykę naukową. Zawiera w sobie wszelkie niezbędne elementy: wartką akcję, tajemnicę, wątek miłosny, świetnie dobranych aktorów i zapadającą w pamięć muzykę.

W szóstej serii serialu widzowie będą mogli śledzić dalsze losy dwójki agentów federalnych Foxa Muldera i Dany Scully, którzy pracują w specjalnym wydziale FBI zwanym „Archiwum X", zajmującym się dziwnymi i trudnymi do wyjaśnienia w racjonalny sposób dochodzeniami. Mulder i Scully będą mieli do czynienia z przeróżnymi stworzeniami: duchy, wampiry, zmiennokształtni, różnego rodzaju mutanci i potwory, jednak „Z Archiwum X" to przede wszystkim serial o kosmitach. Ten wątek jest obecny w serialu od pierwszego do ostatniego odcinka. Przez lata wspólnej pracy Mulder i Scully powoli odkrywali prawdę na temat istot pozaziemskich i rządowej konspiracji mającej na celu ukrycie istnienia życia na innych planetach.

Emisję serialu Tele5 rozpocznie w poniedziałek 4 lutego o godzinie 20:00. Odcinki premierowe będą emitowane od poniedziałku do piątku o godzinie 20:00. Serial wyemitowany zostanie od sezonu 6 do 9, który to po raz pierwszy zostanie pokazany w polskiej telewizji.

Promocję serialu wspierać będzie kampania realizowana na łamach prasy telewizyjnej, w miesięczniku Świat Wiedzy i w portalu Wirtualna Polska.

Luty w Tele5 to także premiery filmowe. W sobotę, 2 lutego o godzinie 20:00 na antenie Tele5 będzie miała premierę komedia muzyczna „Producenci". Jest to remake komedii Mela Brooksa z 1968 roku z Umą Thurman, Michaelem McKeanem i Matthew Broderickem. Film opowiada historię producenta brodwayowskich showów, który przy pomocy najgorszych ludzi w branży podejmuje się produkcji pozbawionego smaku musicalu „Wiosna Hitlera". Wysiłek włożony w przygotowanie tak specyficznego spektaklu opłaca się, jednak nie w taki sposób, jakiego oczekiwaliby jego producenci.

17 lutego (niedziela), o godzinie 20:00 będzie miał natomiast premierę dramat „Bliżej". Ceniony reżyser Mike Nichols przeniósł na ekran uznaną sztukę teatralną Patricka Marbera, która opowiada o miłości, samotności i zdradzie. W obsadzie filmu znalazły się takie znakomitości jak Julia Roberts, Jude Law, Natalie Portman i Clive Owen. „Bliżej" to historia przypadkowych spotkań, krótkich zauroczeń i łatwych zdrad czworga nieznajomych. Historia osadzona jest w scenerii współczesnego Londynu. Z dużą wnikliwością i humorem przedstawia skomplikowane związki uczuciowe w obecnych czasach.

Pobierz materiały

więcejzwiń